Internet mobilny w Niemczech

822
Internet-mobilny-w-Niemczech

Internet – mało kto wyobraża dziś sobie funkcjonowanie bez dostępu do niego nawet 24 godziny na dobę. Potrzebny i nieodzowny jest, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę. Sami w obcym kraju, wśród obcych ludzi i z nowymi obowiązkami- posiadanie w smartfonie dostępu do sieci znacznie wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa.

Na jakie rodzaje dostępu do sieci w Niemczech możemy liczyć? Gdzie szukać najlepszej oferty dobrze dostosowanej do naszych indywidualnych potrzeb?

Internet na kartę – oferty prepaid

Często jest tak, że potrzebujemy mieć dostęp do sieci tylko na okres kilku miesięcy- np. wyjeżdżając zarobkowo na kwartał. Nie chcemy w takiej sytuacji wiązać się umowami abonamentowymi z żadnymi operatorami, dlatego w takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie oferta prepaid. Pakiety danych, czyli ilość Internetu, możemy sobie indywidualnie dopasowywać o miesiąc do własnych potrzeb.

Doładować Internet można za pomocą kuponów doładowujących, które nabyć można w niemal każdym sklepie lub na stacji benzynowej. Zakupu dokonać można także przez Internet. Już za 20 euro miesięcznie mamy dostęp do 10 Gb Internetu i nielimitowanych minut na rozmowy (Vodafone Callya).

Internet mobilny w Niemczech – na smartfon

Trudno tu podać jednoznaczną opłatę, gdyż można ją określić dopiero po skonfigurowaniu pakietu na stronie wybranego operatora. W sieci Vodafone będzie to np. 25-65 euro miesięcznie za 5-50 Gb, w sieci Discoplus 5-17 euro za 0,5- 5 Gb, w Deutschland Card możesz liczyć na 0,75- 6 Gb za 5-20 euro.

Internet mobilny w Niemczech- na abonament

Internet na abonament dostępny jest w opcji Datentarif – tj. umowy dającej dostęp do internetu bez opcji telefonowania, idealnej w przypadku, kiedy planujemy korzystać np. z internetu na stick, bądź poszukujemy dostępu do internetu na tablet.

W Niemczech mamy trochę inne spojrzenie na Internet mobilny niż w naszym kraju. Internet mobilny nadal postrzegany jest jako dodatkowy, uzupełniający dostęp do łącza stałego (po sieci telefonicznej lub kablowej. Dlatego też w ofertach trudno jest znaleźć oferty dające wysokie transfery mobilnego Internetu.  Za pakiet 1 GB danych w większości przypadków przyjdzie nam zapłacić co najmniej kilka Euro.

Operatorzy niemieccy kuszą swoich klientów ofertami abonamentów, które są przez nich dużo bardziej polecane niż opcje Internetu na kartę (prepaid). W Niemczech działają 3 największe firmy telekomunikacyjne (operatorzy komórkowi) – Deutsche Telekom, Vodafone oraz o2 oraz inne pomniejsze sieci komórkowe. Vodafone – międzynarodowy operator telefonii komórkowej, którego zarząd znajduje się w Wielkiej Brytanii i Niemczech zyskał sympatię 44% respondentów. Największą popularnością cieszy się w Niemczech firma hostingowa 1&1 Internet.

Ma ona aż 66% sympatii swoich użytkowników. Firma należy do koncernu United Internet, została założona w 1988 roku w Montabaur (Nadrenia- Palatynat). Jest to jeden z największych na świecie dostawców Internetu, który posiada około 13 milionów klientów. Firma działa w 12 krajach oferując swoje usługi firmom oraz osobom prywatnym. Ceniona jest przez swoich klientów za niezawodność, profesjonalizm i uczciwość oferowanych usług.  Najgorszy wynik osiągnął o2. Ten dostawca Internetu może pochwalić się jedynie 30% grupą sympatyków

Od 2017 obowiązuje u naszych zachodnich sąsiadów ustawa antyterrorystyczna, w myśl, której zarejestrować należy każdą kartę typu prepaid przed jej aktywacją. Jeżeli kupujemy kartę przez Internet, rejestracja ta odbywa się za pomocą czatu video.  W trakcie rozmowy należy okazać do kamery swój dowód osobisty i potwierdzić podane w procesie rejestracji dane.

Prędkość Internetu mobilnego w Niemczech

Operatorzy komórkowi w Niemczech inwestowali w ostatnich latach bardzo duże sumy pieniędzy w rozbudowę sieci 4G LTE. Sieć LTE jest obecnie dostępna każdemu użytkownikowi- temu, który płaci za Internet w systemie postpaid jak i prepaid. Szybsze łącze to bardziej komfortowy sposób korzystania z Internetu, dlatego warto mieć to na wadze wybierają tę a nie inną ofertę.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]