Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

1429
Jak-szybko-nauczyć-się-języka-angielskiego

Są w życiu sytuacje, gdy potrzebujemy jakąś umiejętność przyswoić sobie w bardzo krótkim czasie. Taką sytuacją może być np. nadarzająca się okazja wyjazdu za granicę do pracy, a co za tym idzie konieczność nauczenia się języka kraju, do którego jedziemy. Czy istnieją sposoby na szybką naukę języka niemieckiego?

Szukaj własnej metody na naukę języka

Nauka języka z książek i z ćwiczeń odchodzi, a nawet już odeszła do lamusa. Istnieją osoby, które wciąż uczą się w tym sposób, jednakże obecny świat, w tym Internet oferuje dużo więcej możliwości przyswajania języka obcego. Jeżeli chcemy nauczyć się języka, by używać go w danej sytuacji- np. wykonując konkretny zawód, uczmy się podczas kursów, które stworzone zostały właśnie do danej grupy zawodowej- np. dla opiekunek osób starszych.

Kursy dla opiekunek będą skupione na nauczaniu słownictwa oraz zwrotów, których używa się na co dzień w pracy opiekuna osób starszych. Podczas nauki wykorzystywane są np. różnoraki scenki rodzajowe, które mogą stać się udziałem niemal każdej kandydatki na opiekunkę. Kursy językowe dla opiekunek są często oferowane w bezpłatnej formie przez agencję zatrudniającą chętne do pracy osoby.

Co pomaga w nauce języka?

Jest szereg sposobów na naukę, które zdecydowanie zwiększają szybkość przyswajania nowych umiejętności językowych. Ucząc się języka warto robić to na głos i często powtarzać sobie to, co już potrafimy. Niesystematyczna nauka przyniesie bardzo marne skutki, dlatego trzeba uczyć się systematycznie- najlepiej minimum 20-30 minut każdego dnia. Słownictwa warto uczyć się w oparciu o jego zastosowanie, czyli w gotowych zdaniach czy zwrotach- to dużo efektywniejsze niż bezmyślne wkuwanie słówek po kolei za słownika. Warto jak najprędzej starać się mówić w danym języku- nieważne czy z błędami czy bez- pozwoli to płynnie posługiwać się językiem, a z czasem mówić bezbłędnie.

Gdy zaczynamy naukę od podstaw…

Zaczynając naukę języka niemieckiego od podstaw, warto skorzystać z takich metod uczenia się języka jak:

– oglądanie seriali/ filmów/ fajek/ teledysków w języku niemieckim- im prostsza fabuła, która pozwala domyślić się kontekstu wypowiadanych zdań, tym lepiej,

– warto zakupić sobie fiszki- zwroty i słówka masz zawsze pod ręką, uczyć się możesz nawet w autobusie czy tramwaju- podobnie z wszelkimi aplikacjami na telefon,

– nie omijaj niemieckich kanałów tv- wręcz przeciwnie włączaj je i kiedy tylko możesz osłuchuj się z językiem,

Dla tych, którzy posiadają już podstawowe umiejętności językowe, a chcą je rozszerzać mamy następujące rady:

– myśl po niemiecku- może brzmi to abstrakcyjnie, ale nie tylko mówienie czy słuchanie wpływa na Twoje umiejętności językowe, oswajaj z językiem umysł, ma to bardzo dobry wpływ na poprawne budowanie konstrukcji zdań,

– czytaj po niemiecku teksty źródłowe- np. codziennie rano rób sobie prasówkę na komputerze lub smartfonie z tego, co dzieje się w Niemczech, w Europie lub na świecie, notuj nieznane słowa i zwroty i poznawaj ich znaczenie,

– notuj słówka, zwroty, konstrukcje gramatyczne, które usłyszysz/ zobaczysz, a których nie znasz- sprawdzaj co oznaczają i utrwalaj je systematycznym powtarzaniem.

Nikt jeszcze nie nauczył się dobrze języka (zwłaszcza w dość krótkim czasie), jeżeli nie robił tego systematycznie. Chociaż kilkanaście minut dziennie pozwoli robić małe kroki potrzebne w dość szybkim przyswojeniu umiejętności językowych. System piętnastominutowej nauki każdego dnia pozwoli Ci przekazać wiedzę z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej w sposób łatwy i przyjemny. Dobrze jest wyznaczać sobie cele, które są realne do osiągnięcia. To, co sobie założymy, jeżeli to wykonamy bardzo nas zmotywuje- a w nauce bardzo dużo zależy od należytej motywacji! Otaczaj się językiem, którego masz zamiar się nauczyć. Może to być np. przyklejanie samoprzylepnych karteczek ze zwrotami czy słówkami na lodówce, na lustrze, na drzwiach szafy. Miej język wszędzie wokół siebie, po pewnym czasie pozwoli Ci to nawet zacząć myśleć w języku niemieckim!

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]